Na rynek wraca stabilizacja

MAS
14-05-2010, 11:04

Na polskim rynku nieruchomości sytuacja powoli się stabilizuje. Przez kilkanaście miesięcy z rynku zostali wyeliminowani niedoświadczeni gracze - uważa Michał Michałowski, prezes AMB Group Polska.

Michał Michałowski, prezes AMB Group Polska
Zobacz więcej

Michał Michałowski, prezes AMB Group Polska

Banki wracają do udzielania kredytów, zarówno inwestycyjnych, jak i dla klientów indywidualnych. Wielu inwestorów projektów mieszkaniowych i komercyjnych zdaje sobie sprawę, że najprawdopodobniej w 2011 r. rynek czeka luka podażowa i w pewnym momencie zabraknie nieruchomości mieszkaniowych i powierzchni komercyjnych.

Kryzys finansowy korzystnie wpłynął na ofertę deweloperów. Z rynku zniknęli inwestorzy, którzy narzucali zbyt wysokie marże, a firmy, które się utrzymały, urealniły ceny i dostosowały je do możliwości finansowych konsumentów. Klienci mają duży wybór domów i mieszkań, które mogą kupić za korzyst- ną cenę. To najlepszy czas, by pomyśleć o zakupie nieruchomości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Na rynek wraca stabilizacja