Na rynkach akcji Azji wzrosty

opublikowano: 10-03-2020, 07:32

Indeksy azjatyckich rynków akcji rosną we wtorek, ale skromnie w porównaniu ze skalą spadków dzień wcześniej, wynika z informacji Reutersa.

Wzrost cen akcji i spadek rentowności obligacji tłumaczony jest oczekiwaniem inwestorów na skoordynowane działania stymulacyjne rządów i banków centralnych. Optymiści wskazują na ponad dwukrotny wzrost z poniedziałku na wtorek rentowności obligacji 10-letnich USA, do 0,7 proc., a także wzrost ceny ropy o ok. 7 proc. oraz wzrost kontraktów na indeksy rynków akcji S&P500 i Euro Stoxx 50, co ma być ich zdaniem oznaką iż rynki znalazły dno.

- Jest coraz głośniej o skoordynowanym fiskalnym i monetarnym wsparciu – powiedział Reutersowi Rodrigo Catril, strateg walutowy w National Australia Bank.

Wskazał na niedawną wypowiedź Donalda Trumpa, w której obiecywał podjęcie zdecydowanych działań na rzecz wsparcia gospodarki.

Najszerszy indeks rynków akcji Azji-Pacyfiku, oprócz Japonii, rośnie o 1,3 proc. W poniedziałek stracił ponad 5 proc. W Tokio Topix idzie w górę o 1,2 proc., a Nikkei 225 rośnie o 0,7 proc. Indeks największych spółek w Szanghaju i Shenhzen pokazuje 1,8 proc. wzrostu. W Hongkongu Hang Seng idzie w górę o 1,75 proc., a w Seulu Kospi rośnie o 0,4 proc. Giełda australijska rośnie o 3 proc. W poniedziałek spadła o ponad 7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane