Na rynkach akcji nareszcie wzrosty

Marek Druś
opublikowano: 30-03-2007, 00:00

Podwyższenie szacunków wzrostu gospodarczego w ostatnim kwartale ubiegłego roku obudziło nadzieję na kontynuację dobrej koniunktury za oceanem. Dobrym sygnałem był także spadek bezrobocia w Niemczech do najniższego poziomu od sześciu lat.

W grupie najmocniej drożejących spółek znalazł się brytyjski Compass Group. Lider rynku kateringu podał doskonałe wyniki sprzedaży po pięciu miesiącach. W górę poszedł też kurs KarstadtQuelle. Największy niemiecki operator domów towarowych osiągnął pierwszy od 2003 roku roczny zysk.

Sesje w USA rozpoczęły się wzrostem indeksów. Drożały akcje Intela. Inwestorzy czekali na dobre wiadomości ze spotkania władz spółki z analitykami. Rósł kurs Citigroup, który zapowiedział podwojenie liczby oddziałów w Chinach. Podrożał Boeing, który sprzedał największej linii lotniczej w Kolumbii samoloty za blisko 1,5 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu