Czytasz dzięki

Na rynkach akcji w USA mieszane nastroje

opublikowano: 06-05-2020, 17:12

Po słabym rozpoczęciu sesji nastroje zaczęły się poprawiać, ale odbicie nie było zdecydowane. Na nastroje wpływają głównie dane dotyczące rynku pracy i wyniki spółek.

Pierwsze pół godziny środowego handlu na amerykańskich rynkach akcji należało do podaży. DJIA i S&P500 znalazły się w pewnym momencie w obszarze spadku. Potem indeksy zmieniły kierunek. DJIA rośnie o mniej niż 0,1 proc., a S&P500 o 0,2 proc. Nasdaq zwyżkuje o 1,0 proc.

Zobacz więcej

NYSE, Nasdaq, Wall Street

Bloomberg

Inwestorzy dowiedzieli się przed sesją, że według raportu ADP  w kwietniu amerykański sektor prywatny zlikwidował 20,2 mln miejsc pracy. Negatywnym sygnałem jest także spadek cen ropy. Po stronie pozytywów można umieścić doniesienia o dalszym stopniowym otwieraniu amerykańskiej gospodarki. Kalifornia ogłosiła, że od piątku będą mogły wznowić działalność sklepy odzieżowe, księgarnie i kwiaciarnie. Nowy Jork planuje złagodzenie w przyszłym tygodniu ograniczeń dla przemysłu, budownictwa oraz niektórych detalistów.

Z 11 głównych segmentów S&P500 rośnie 6. Największy popyt widać na akcje spółek nowych technologii, usług telekomunikacyjnych i dostawców dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych. Drożeją m.in. akcje gigantów cyfrowych: Facebooka, Amazon, Apple, Alphabet i Netfliksa. Mocno idzie w górę kurs General Motors. Największy amerykański koncern motoryzacyjny zakończył kwartał lepszym niż oczekiwano wynikiem i zapowiedział wznowienie od 18 maja produkcji w większości fabryk w USA. Najsłabiej notowane są akcje spółek z segmentów użyteczności publicznej, finansowego i energii.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane