Na rynku fixingowym spadki, WIRR stracił 0,1 proc.

Marek Druś
opublikowano: 12-06-2001, 12:23

Na rynku fixingowym przeważały spadki. Kursy aż 31 spółek były niższe niż po wczorajszym zamknięciu. Niemal drugie tyle drożało bądź nie zmieniło ceny. Akcjami pozostałych blisko 30 proc. spółek z tej części rynku nie handlowano wcale.

Największe obroty przy umiarkowanym wzroście kursu notowano na papierach spółki Best, której kurs wywindowało niedawne wezwanie sprzedaży ogłoszone przez BRE Bank.

Duże obniżki kursów notowały papiery GKI, który kontynuuje spadek rozpoczęty wkrótce po debiucie na GPW, oraz ZREW, którego akcje tanieją po krótkim okresie stabilizacji kursu na przełomie maja i czerwca.

Akcje Śląskiej Fabryki Kabli straciły blisko 5 proc. wartości, co wiąże się z realizacją zysków przez inwestorów korzystających ze wzrostu kursu spółki trwającego od początku drugiej dekady maja.

Ponad 9,5 proc. zwyżkę kursu notowały udziały poznańskiego Pozmeatu. Papiery spółki drożeją, co można wiązać m.in. z niedawnym zakazem sprowadzania mięsa wołowego z Czech, w obawie przed BSE.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na rynku fixingowym spadki, WIRR stracił 0,1 proc.