Na rynku zabrakło graczy

Wojciech Anczok
07-05-2001, 00:00

Na rynku zabrakło graczy

Indeks WIG 20 znajduje się obecnie na poziomie wsparcia utworzonego przez średnią z 45 sesji oraz lokalny dołek z początku marca. Ciągle aktualna jest również linia trendu wzrostowego na oscylatorze RSI prowadzona przez ostatnie dwa lokalne dołki. Od zachowania się indeksu w tej strefie będzie zależeć dalsza koniunktura na naszej giełdzie. Dopiero przełamanie wsparć należy uznać za sygnał sprzedaży.

Brak inwestorów widoczny był również na rynku warrantów. W poniedziałek handlowano warrantami call na BRE Bank. Po ogłoszeniu słabych wyników i gwałtownym spadku kursu instrumentu bazowego, obecnie ustabilizował się on na poziomie około 120 zł. Ukształtowana w poniedziałek świeca doji z dolnym cieniem dawała nadzieję na wyhamowanie spadków. Dodatkowo na tym poziomie znajdują się wsparcia utworzone przez średnią z 45 sesji oraz wewnętrzną linię trendu prowadzoną przez szczyty z marca i sierpnia 2000 oraz dołek ze stycznia 2001. Przy zatrzymaniu spadków na całym rynku jest szansa odreagowania spadków na instrumencie bazowym.

Podane przez Polski Koncern Naftowy Orlen słabe wyniki finansowe spowodowały znaczną przecenę instrumentu bazowego. Zostało pokonane wsparcie na poziomie 18,7 zł oraz linia trendu na RSI. Kurs akcji znów wrócił do obszaru konsolidacji z marca tego roku. W poniedziałek warranty put można było kupić w cenie 0,5 zł. Obecnie ich wartość wewnętrzna wzrosła do około 1 zł.

Zainteresowaniem cieszyły się również calle na Elektrim. Kurs instrumentu bazowego znalazł się już na tak niskim poziomie, że dużo miejsca do spadku nie ma (wsparcie na poziomie 26,1 zł powinno wytrzymać), a odbicie w górę jest bardzo prawdopodobne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Anczok

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na rynku zabrakło graczy