Na start-upach zarobisz 10 proc.

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 24-08-2015, 22:00

We wrześniu rozpocznie się emisja certyfikatów funduszu JEREMIE Seed Capital Województwa Zachodniopomorskiego FIZ, który zainwestuje w start-upy, działające na Pomorzu Zachodnim.

Zarabiać ma na tym co najmniej 10 proc. w skali roku. Portfelem będzie zarządzało MM Prime TFI we współpracy z giełdową spółką IQ Partners. Produkt skierowany jest do zamożnych inwestorów, którzy dysponują równowartością 40 tys. EUR.

W drodze emisji do portfela ma napłynąć 20 mln zł, a drugie tyle dorzuci BGK z funduszy JEREMIE (to unijne pieniądze pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego). Na zastrzyk gotówki liczyć mogą małe i średnie firmy z regionu będące w początkowej fazie rozwoju. Warunek? Ciekawy pomysł na biznes.

— Nie chcemy ograniczać propozycji do wybranych branż, szansę będą mieć wszystkie projekty z dużym potencjałem na komercjalizację. Właściciel takiego przedsiębiorstwa będzie mógł starać się o wejście kapitałowe funduszu o wartości od 0,3 do 1,5 mln zł — wyjaśnia Maciej Michalski, wiceprezes MM Prime TFI.

Fundusz został utworzony na czas określony (do 30 czerwca 2020 r.) z możliwością przedłużenia działalności. Podobne projekty planowane są dla województwa podkarpackiego i Wielkopolski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu