Na stażu u przedsiębiorcy za 200 mln zł

opublikowano: 05-05-2017, 13:50
aktualizacja: 05-05-2017, 13:51

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju chce podnieść kompetencje pracowników branży motoryzacyjnej i sektora usług dla biznesu. W tym celu organizuje dwa konkursy dotacyjne w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Nabór do nowych konkursów ogłoszonych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) rozpoczyna się 8 maja. Sfinansowane zostaną programy stażowe dla studentów, którzy w przyszłości chcą pracować w przemyśle motoryzacyjnym lub w sektorach BPO (outsourcing procesów biznesowych), SSC (centrach usług wspólnych) i IT. 

- Mamy do czynienia ze stale rosnącymi oczekiwaniami rynku pracy wobec absolwentów uczelni, co wynika zarówno z postępu technologicznego, jak i konieczności zwiększania przewag konkurencyjnych poszczególnych firm. Uruchamiając nowe konkursy inwestujemy w rozwój konkretnych branż, ale przede wszystkim w młodych ludzi, których kompetencje oraz umiejętność ich wykorzystania w pracy zaważą na tempie rozwoju polskiej gospodarki – zapewnia prof. Maciej Chorowski, dyrektor NCBR.

Na realizację programów stażowych w sektorze motoryzacyjnym przeznaczono w sumie 100 mln zł. Dotacje obejmą także szkolenia, zajęcia prowadzone dla studentów przez przedsiębiorców, a także wizyty studyjne w firmach czy fabrykach. Aplikujące do konkursu uczelnie są zobowiązane do nawiązania współpracy z minimum jednym przedsiębiorcą z branży. 

Zasady konkursu wspierającego rozwój kompetencji kadr w centrach usług są podobne, choć w tym przypadku o dotacje ubiegać mogą się wyłącznie uczelnie z miast, w których liczba mieszkańców nie przekracza 240 tys. (celem jest zwiększanie współpracy nauki i biznesu w mniejszych ośrodkach). Taki sam jest natomiast budżet konkursu. 

Nabór wniosków potrwa do 9 czerwca 2017 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Nauka&Biznes / Na stażu u przedsiębiorcy za 200 mln zł