Na światowych rynkach przeważa optymizm

opublikowano: 20-06-2014, 13:31

Indeksy europejskie kontynuują zyski podczas piątkowej sesji. Shire przoduje we wzrostach spółek farmaceutycznych w związku ze wzrostem aktywności na polu fuzji.

Paneuropejski indeks Stoxx Europe 600 po godz. 13: zyskuj 0,24 proc. Rosną również, choć nieznacznie kontrakty na główne indeksy w Stanach Zjednoczonych. Futures na indeks Dow Jones Industrial Average zyskują o 0,08 proc., na S&P 500 0,02 proc., a na Nasdaq 100 0,1 proc.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Spadki notują natomiast rynki wschodzące. I wygląda na to, że zakończą piątek pierwszą  tygodniową stratą w tym miesiącu, a wszystko z powodu obaw o wyższe ceny ropy, które mogą odbić się na ich wzroście gospodarczym. Cena złota spadła jednak z najwyższego poziomu od kwietnia, co sugeruje spadek obaw inwestorów. 

Na minimalnym minusie zakończyła się również sesja w Japonii. Nikkei odnotował spadek 0,08 proc. W Chinach były już jednak wzrosty – indeks Hang Seng zyskał 0,1 proc. w Hongkongu, a Shanghai Composite wzrósł  o 0,2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Na światowych rynkach przeważa optymizm