Na targach

Kamil Kosiński, Marcin Złoch
opublikowano: 23-01-2002, 00:00

Produkty firmy Panasonic są prezentowane na stoisku spółki 5net, będącej autoryzowanym dystrybutorem sprzętu tego producenta. Ekspozycja będzie się koncentrować wokół 42-calowego monitora plazmowego i projektorów multimedialnych. Wśród innych produktów będzie można zobaczyć mini-Toughbook CF-07 z przenośnym wyświetlaczem bezprzewodowym. KA

Pod hasłem „Wypróbuj moc nowej technologii” spółka WA-PRO prezentuje działające w środowisku Windows wersje aplikacji WF-Mag (system obsługi magazynów i sprzedaży), WF-FaKir (system finansowo-księgowy) i WF-KaPeR – (księga przychodów i rozchodów). Dotychczas aplikacje te działały tylko z systemem operacyjnym DOS. Jak przyznaje producent wspomnianych aplikacji, zmiany na rynku komputerów i oprogramowania, a przede wszystkim upowszechnienie się systemu operacyjnego Windows firmy Microsoft, spowodowały wzrost zainteresowania klientów produktami w pełni wykorzystującymi cechy tego środowiska. Firma postanowiła więc wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom. Pierwowzorem funkcjonalnym i logicznym programów są jednak wersje dosowe. Zaczerpnięto z nich większość mechanizmów, modyfikując i eliminując jednocześnie te elementy, które stanowiły ograniczenia i niedogodności w korzystaniu z aplikacji. Nowe wersje zaprojektowano w technologii klient–serwer w oparciu o Microsoft SQL Server 2000. KA

Należąca do grupy Comarch spółka CDN przedstawia system do zarządzania dla małej i średniej firmy o nazwie OPT!MA. Obejmuje on moduły: Faktury, Kasa/Bank, Magazyn, Księga Podatkowa, Środki Trwałe, Księga Handlowa, Kadry i Płace, Analizy. Obok niego prezentowane są aplikacje Egeria, XL oraz Iris Controlling. Egeria to polski system obejmujący następujące obszary przedsiębiorstwa: finanse i księgowość, controlling, zarządzanie personelem, produkcja, logistyka. XL to system informatyczny do zarządzania przedsiębiorstwem, adresowany do firm dystrybucyjnych i usługowych. Dostępne moduły to: Handel, Zamówienia, Zamówienia Internetowe iZam, Księgowość, Administracja, Środki Trwałe, Import, Analizy, Obsługa sprzedaży mobilnej PICO, CRM, Produkcja – komplementacja, Controlling. Iris Controlling realizuje zaś takie zagadnień jak: budżetowanie, wielowymiarowe analizy, rozliczenia wewnętrzne, podzielnik wynagrodzeń, integracja spółek, sterowanie strukturą oraz kontrola przedsięwzięć firmy. W ramach targów Komputer EXPO szczególnie promowana jest akcja „Bierz i ...nie płać”. W jej ramach firmy mogą zamówić w CDN bezpłatną, pełną wersję CDN OPT!MA Faktury, Kasa/Bank (bez ograniczeń czasowych) oraz wersje startowe, 60-dniowe pozostałych modułów systemu (Księga Handlowa, Księga Podatkowa, Środki Trwale, Kadry i Płace, Analizy).

Firma Karen Notebook prezentuje na targach Komputer Expo notebooki marek California Access, Toshiba, Hewlett- -Packard, FujitsuSiemens, Sony, Compaq, IBM, a także nowe modele urządzeń typu PDA firm Compaq, Psion i Hewlett-Packard. Jedną z nowości na stoisku będzie komputer przenośny z rodziny California Access 8200. Urządzenie dostępne jest w dwóch konfiguracjach: z procesorem Pentium III 1000 MHz, pamięcią 256 MB RAM, i dyskiem 20GB z napędem DVD&CDRW i systemem operacyjnym Windows Millenium lub z procesorem Pentium III 1130 MHz, pamięcią 512 MB RAM, dyskiem 30GB z napędem DVD&CDRW, systemem operacyjnym Windows Millenium. Wszystkie wersje CA820 wyposażone są w ekran TFT o przekątnej 14 lub 15 cali. ZŁO

Na swoim stoisku firma MBM Komputer, będąca wyłącznym przedstawicielem Ontrack International, promuje aplikację EasyRecovery z polskim opakowaniem i instrukcją obsługi. Program służy do samodzielnego odzyskiwania utraconych danych komputerowych. Odzyskuje stracone lub skasowane dane, foldery, pełne partycje lub całe napędy z systemów Windows 3.x, 95, 98, 2000 oraz NT, napędów dysków twardych SCSI, dyskietek, nośników Zip i Jaz. Na polski rynek za sprawą MBM Komputer trafią dwie wersje EasyRecovery: Personal i Professional. Wersja Professional obsługuje system plików NTFS wykorzystywany m.in. przez Windows NT i Windows 2000. Wersja Personal pozwala odzyskać dane wyłącznie z systemu FAT (DOS i wcześniejsze wersje Windows). KA

Jak co roku, firma InsERT wystawia na targach najnowsze produkty. Wśród nich znajduje się Rewizor 3 — system finansowo-księgowy i środki trwałe. Program zawiera m.in. zmiany wynikające z nowelizacji ustawy o rachunkowości (2002 r.). Do nowości firmy zaliczają się również uproszczone systemy sprzedaży mikroSUBIEKT i mikroSUBIEKT dla Windows. Programy te kontynuują tradycję znanych systemów do obsługi sprzedaży: Subiekta 4 MEGA i Subiekta dla Windows. Oba mikroSUBIEKTY dedykowane są głównie małym firmom handlowo–usługowym, których działalność nie wymaga oprogramowania obsługującego magazyny. Do najważniejszych cech mikroSUBIEKTÓW należą: obsługa dokumentów sprzedaży: faktur VAT, paragonów, faktur korygujących, uproszczona obsługa ewidencji dokumentów nierozliczonych, obsługa kartotek: towarów, usług i kontrahentów, możliwość fiskalizacji dokumentów sprzedaży na drukarkach fiskalnych (współpraca z wieloma modelami drukarek). Dla użytkowników indywidualnych przygotowano kolejną wersję systemu do prowadzenia budżetu domowego: Skarbnik 2 – Twój budżet domowy. Skarbnik 2, tak jak i jego poprzednik, współpracuje ze Skarbnikiem CE, programem przeznaczonym na komputery typu Pocket PC, który jest jednym z kandydatów do Grand Prix Komputer Expo 2002 w kategorii „Produkty dla użytkowników indywidualnych”.

Najważniejszym elementem prezentacji firmy Logotec Engineering podczas targów Komputer Expo 2002 jest rozwiązanie z zakresu aplikacji mobilnych Logotec Mobile@Connector. Produkt sprzedawany jest od 10 stycznia, a na Expo 2002 odbędzie się polska oficjalna premiera. Mobile@Connector jest generatorem aplikacji mobilnych, pozwalającym na stworzenie, bez konieczności programowania, aplikacji umożliwiającej dostęp przez palmtopy do danych znajdujących się na serwerach firmowych. Do pracy aplikacji wykorzystywana jest wyłącznie przeglądarka internetowa oraz technologia XML/XSL. Logotec prezentuje również najnowsze wersje systemów klasy CRM, systemów zarządzania dokumentami i przepływem informacji oraz dokumentacją techniczną: Logotec CRM9000, DDM9000 i PDM9000. Pokazane zostaną także wersje internetowe i mobilne tych systemów: Web@CRM i Web@DDM oraz Mobile@CRM i Mobile@DDM.

Na Komputer Expo firma Rodan Systems prezentuje Office- Objects Portal. System jest platformą portalu korporacyjnego, który jest ukierunkowany na zbieranie informacji spływających z różnorakich źródeł: zewnętrznych serwerów WWW, firmowego intranetu, poczty elektronicznej, grup dyskusyjnych, dedykowanych aplikacji oraz innych systemów zarządzania zawartością. Zebrane informacje są natychmiast dostępne dla użytkownika. Dzięki mechanizmom zarządzania wiedzą, takich jak sieci semantyczne, przeszukiwanie pełnotekstowe, wielokrotne kategoryzacje oraz wnioskowanie logiczne, system umożliwia docieranie do danych. Uzbraja użytkowników w sposoby dostępu do ważnych obiektów informacyjnych zgodnie z osiągnięciami w zakresie zarządzania wiedzą. Portal umożliwia dostosowywanie sposobu współdziałania użytkownika i systemu zarówno w zakresie prezentacji, jak i obszaru informacyjnego udostępnianych konkretnej osobie. Aplikacja bazuje na standardach XML, RDF, WebDav oraz Workflow Management Coalition.

Na Targach Komputer Expo firma TDK po raz pierwszy w Polsce prezentuje urządzenia oparte na technologii Bluetooth przeznaczone do komputerów stacjonarnych, notebooków i palmtopów, umożliwiające bezprzewodową komunikację urządzeń komputerowych. Będą to adaptery USB oraz do palmtopów, a także karta PC. TDK pokazuje także nagrywarkę płyt CD-R/RW CyClone 32/10/40, która umożliwia nagranie płyty CD-R z prędkością 32x w mniej niż 3 minuty. Zastosowano w niej technologię Buffer Underrun Protection oraz stałe kontrolowanie prędkości nagrywania CRSC. TDK przedstawia również płyty CD-R przystosowane do zapisu danych z prędkością 32x. Na Komputer Expo jest eksponowana seria papierów przeznaczonych do fotorealistycznych wydruków Pro Quality. Na stoisku firmy, codziennie od godz. 12 do 16, można zrobić sobie zdjęcie cyfrowe z II wicemiss Świata Fitness 2002 Martyną Rapp, a następnie wydrukować je na papierze do wydruków fotorealistycznych TDK. Zdjęcie będzie można sobie również nagrać na płytę CD-R przy użyciu nagrywarki CyClone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński, Marcin Złoch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Na targach