Na Wall Street mocne spadki

opublikowano: 11-10-2018, 22:17

Czwartkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się mocnymi sadkami indeksów notowanych na Wall Street. To juz drugi dzień mocnych spadków na amerykańskiej giełdzie.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Avergae zniżkował o 2,13 proc., Standard & Poor’s 500 o 2,06 proc., a techologiczny Nasdaq o 1,25 proc.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Obligacje drożały po bardzo dobrej aukcji 30-latek, dollar tracił wślad za ropą naftową, a złoto jako tradycyjna bezpieczna przytań, odnotowało największy wzrost wartości o ponad dwóch lat.

- Nagle mamy gwałtowne załamanie, ponieważ wynik aukcji obliacji 30letnich okazał się lepszy niż oczekiwano i ludzie pomyśleli “teraz czas na zmianę”. To była alokacja aktywów, to było załamanie. To nie jest normalne tempo spadku, tylko przyspieszone – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Donald Selkin, główny strategy rynkowy Newbridge Securities.

S&P 500 w ciągu sześciu dni stracił już ponad 6 proc., co jest tym samym najdłuższą serią spadków w czasie prezydentury Donalada Trumpa. Mocno taniały spółki z sektora energetycznego oraz finansowego. Akcje banków I ubezpieczycielitraciły conajmniej 2,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu