Na Wall Street największe spadki w tym roku

opublikowano: 05-08-2019, 22:06

Poniedziałkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się mocnymi spadkami głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average tracił 2,90 proc., Standard & Poor’s 500 zniżkował o 2,98 proc., a technologiczny Nasdaq aż o 3,47 proc.

Po eskalacji wojny handlowej przez Chiny rynki finansowe zanurkowały, a amerykański rynek akcji notował największe spadki w tym roku przy jednoczesnym globalnym rajdzie na rynku obligacji. Złoto drożało. Cena ropy mocno spadła.

Kursy akcji Apple I IBM spadały o ponad 4,5 proc.

Inwestorzy zaczynają dostrzegać potencjał przedłużającego się konfliktu między dwiema największymi światowymi gospodarkami. Wskaźnik recesji na rynkach finansowych jest najbardziej alarmujący od 2007 r. W miarę wzrostu popytu na bezpieczne aktywa, złoto zaczęło drożeć w kierunku 1500 USD za uncję, drożał również japoński jen. Główne kryptowaluty, coraz częściej postrzegane jako schronienie w trudnych czasach, drożały - Bitcoin zbliżył się do 12 000 USD.

- Wojna handlowa jest coraz intensywniejsza i możliwe, że zacznie się również wojna walutowa. Żadna z nich nie jest dobra dla światowej gospodarki i obie odbiją się na rynkach akcji – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Cris Zaccarelli, dyrektor inwestycyjny Independent Advisor Alliance.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy