Na Wall Street niewielkie spadki

opublikowano: 09-09-2019, 22:04

Poniedziałkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się przewagą spadków głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 0,14 proc. Standard & Poor’s tracił 0,01 proc., a technologiczny Nasdaq 0,19 proc.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Prym w spadkach wiodły spółki z sektora opieki zdrowotnej w związku z alarmującymi zapowiedziami niektórych analityków Wall Street wieszczących w związku z potencjalnym cięciem cen leków. Również duże spółki technologiczne notowały spadki.

- Fakt pojawienia się odwróconej krzywej rentowności obligacji wystraszył niektórych krótkoterminowych graczy – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Charlie Smith z Fort Pitt Capital Group.

Amerykańskie rynki akcji rosły w ubiegłym tygodniu dzięki sygnałom o deeskalacji wojny handlowej USA i Chin. Wartość średniej Dow Jones wzrosła w ubiegłym tygodniu o 1,5 proc., a S&P500 i Nasdaq zyskały 1,8 proc. S&P500 jest już tylko o 1,6 proc.  poniżej historycznego maksimum z zamknięcia, wynoszącego 3025,86 pkt., które osiągnął 26 lipca. Średnia Dow Jones jest 2,1 proc. poniżej szczytu z 15 lipca, a Nasdaq brakuje 2,7 proc. do pobicia rekordu z 26 lipca.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy