Na Wall Street niewielkie zmiany

opublikowano: 02-10-2014, 22:20

Indeksy S&P500 i Dow Jones zakończyły dzień bez wyraźnej zmiany zaś Nasdaq wzrósł o 0,2 proc.

Pierwsze godziny handlu zapowiadały negatywny rozwój wydarzeń. Sytuacja odmieniła się jednak na korzyść za sprawą wzrostu małych spółek i spekulacji, że przecena z ostatnich dni była za szybka i zbyt głęboka.

Początek sesji był kontynuacją spadków z poprzedniego dnia. Nie pomogła sytuacja na rynkach w Europie, które traciły w związku z obawami, że stymulacja gospodarki okaże się niewystarczająca, by pobudzić region.

Inwestorzy bez entuzjazmu przyjęli zapowiedzi Europejskiego Banku Centralnego, który zamierza prowadzić skup aktywów przez przynajmniej dwa lata. Rynek obawia się, że pomoc EBC nie wystarczy by ożywić gospodarkę strefy euro.

- Mario Draghi wysłał sygnał, którego rynek się spodziewał – oceniał w rozmowie z agencją Bloomberg Chad Morganlander, zarządzający banku Stifel Nicolaus.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane