Na Wall Street oczekiwane odbicie

MD
opublikowano: 18-02-2009, 13:24

Inwestorzy uznali, że przecena amerykańskich akcji poszła za daleko. Wartość kontraktów na indeksy rośnie.

Około 13.20 czasu polskiego kontrakt na Dow Jones rósł o 0,6 proc., kontrakt na S&P500 o 0,7 proc., a kontrakt na Nasdaq o 0,4 proc. We wtorek na amerykańskich rynkach akcji doszło do dużej przeceny, zakończonej ponad 4 proc. spadkami S&P500 i Nasdaq i prawie 4 proc. zniżką Dow Jones. Indeksy znalazły się w pobliżu dna z listopada ubiegłego roku. Bazując na wskaźniku cena/zysk akcje amerykańskich spółek są najtańsze od 20 lat. W środę drożeć mogą przecenione mocno we wtorek spółki finansowe. Indeks KBW Bank stracił we wtorek 10 proc. i zakończył sesję najniższą wartością od listopada 1992 roku. Na europejskich giełdach drożeją w środę papiery m.in. Citigroup i JP Morgan.

Przed sesją pojawią się kolejne dane makro. O 14.30 pojawi się informacja o rozpoczętych budowach domów i cenach importu i eksportu. O 15.15 podana zostanie dynamika produkcji przemysłowej w styczniu. Oczekiwany jest 1,5 proc. spadek.

Ciekawie może być w drugiej połowie sesji. Ok. 18.15 czasu polskiego prezydent Barack Obama i szef Departamentu Skarbu Tim Geithner mają poinformować o planie zahamowania wzrostu liczby zajmowanych domów. Kwadrans później szef Fed Ben Bernanke ma być gościem Krajowego Klubu Prasy w Waszyngtonie. Przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi.

Wśród spółek, które mają przedstawić w środę wyniki kwartalne, są m.in. Deere – największy producent maszyn rolniczych, koncern oponiarski Goodyear Tire & Rubber oraz gigant branży komputerowej Hewlett-Packard. Ten ostatni ujawni raport po sesji.


MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Na Wall Street oczekiwane odbicie