Na Wall Street piąty dzień wzrostów

opublikowano: 05-02-2019, 22:18

Wtorkowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostami głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 0,68 proc., Standard & Poor’s 500 o 0,47 proc. zaś technologiczny Nasdaq o 0,74 proc.

Zobacz więcej

Wall Street

Bloomberg

Była to tym samym już piąta sesja wzrostowa na amerykańskim rynku akcji. Motorem wzrostu, podobnie jak w poniedziałek, były spółki z sektora technologicznego, choć spółki finansowe traciły wraz z spadkiem rentowności obligacji skarbowych. Ropa staniała poniżej 54 USD za baryłkę.

Indeks S&P ma za sobą już najdłuższy rajd od ponad roku, choć we wtorek obroty były o 15 proc. niższe od 30-dniowej średniej. Na rynkach panuje pozorny spokój. W dalszym ciągu pozostaje nierozwiązana kwestia sporu handlowego na linii USA-Chiny. Inwestorzy czekają również na doroczne orędzie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, które zaplanowane jest na dziś wieczór.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy