Na Wall Street piąty wzrost z rzędu

opublikowano: 15-02-2018, 22:19
aktualizacja: 15-02-2018, 22:23

Dow Jones i S&P500 wzrosły o 1,2 proc., a Nasdaq kończył dzień zwyżką o 1,6 proc.

Na amerykańskich rynkach akcji nadal dominuje optymizm. W czwartek akcje drożały po tym jak okazało się, że dane o inflacji cen produkcji sprzedanej okazały się zgodne z oczekiwaniami. Na rynku słabły obawy inflacji i bardziej „jastrzębiego” Fed, co widoczne było w spadku rentowności obligacji skarbowych i słabnięciu dolara. Gwiazdą sesji było Apple, które mocno drożało po wiadomości o zwiększeniu zaangażowania w akcje spółki wehikułu inwestycyjnego Warrena Buffetta. Nadal pozytywnie wpływają na nastroje raporty kwartalne spółek. Dobre wyniki i prognozy Cisco spowodowały, że gigant IT był w czwartek najmocniej drożejącym blue chipem. Staniało złoto, zdrożała ropa WTI.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

ARC

Na zamknięciu rosła wartość wskaźników 9 z 10 głównych segmentów S&P500. Najmocniej drożały akcje spółek użyteczności publicznej (2,1 proc.), co można tłumaczyć spadkiem rentowności obligacji, a także IT (1,9 proc.) i dostawców dóbr codziennego użytku (1,6 proc.). Najsłabsze były segmenty materiałowy (0,7 proc.), finansowy (0,6 proc.) i energii (-0,4 proc.). Na zamknięciu drożało 80 proc. spółek z S&P00. Z 30 blue chipów ze średniej Dow Jones rosły kursy 26. Najmocniej drożały Cisco Systems (4,7 proc.), Boeing (3,4 proc.) i Apple  (3,3 proc.). Cztery przecenione blue chipy to Exxon Mobil (-0,3 proc.), General Electric (-0,3 proc.), Chevron (-1,0 proc.) i UnitedHealth Group  (-1,2 proc.).     
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu