Na Wall Street przeważył popyt

opublikowano: 10-09-2019, 22:20

Wtorkowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się przewagą wzrostów głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 0,28 proc., Standard & Poor’s 500 zyskiwał 0,03 proc., a technologiczny Nasdaq jako jedyny zakończył dzień na minusie o 0,04 proc.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

W ciągu dnia wdać było, że inwestorzy wstrzymują się z poważniejszymi decyzjami przed posiedzeniami kluczowych banków centralnych, które mają przypaść w najbliższych dniach. Rentowności obligacji skarbowych rosły piąty dzień z rzędu.
Dla Dow Jones pozytywne doniesienia napłynęły z Chin, gdy South China Morning Post podał, że „Państwo Środka” jest gotowe na zakup większej ilości amerykańskich produktów rolnych.

Ostatnie wycofanie z obligacji "jest korektą większego ruchu rentowności w sierpniu, a nie zwrotem w trendzie", napisał Kit Juckes, główny globalny strateg walutowy w Societe Generale. "Zeszłego piątku dane dotyczące amerykańskiego rynku pracy pokazują, co jest dla mnie wystarczająco jasne, że gospodarka amerykańska zwalnia powoli, ale systematycznie, co wiąże się z globalnym osłabieniem w handlu".

Inwestorzy czekają na decyzje EBC w czwartek i te, które zostaną podjęte w przyszłym tygodniu przez Rezerwę Federalną i Bank Anglii, próbując oszacować skalę luzowania polityki monetarnej.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy