Na Wall Street przeważyła podaż

opublikowano: 16-07-2018, 22:09

Poniedziałkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się przewagą spadków akcji notowanych na Wall Street.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average jako jedyny z głównych indeksów zakończył dzień na niewielkim plusie zyskując 0,18 proc. Standard & Poor’s 500 tracił 0,10 proc., a Nasdaq 0,26 proc.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Mocno traciły spółki technologiczne, które pociągnęły za sobą pozostałe sektory. Nasdaq tracił po raz pierwszy od trzech sesji, a w spadkach prym wiodły Tesla, Hasbro i Dish Network.

Na wartości traciły surowce – baryłka West Texas Intermediate spadła poniżej pułapu 70 USD na wieść o tym, że Arabia Saudyjska zaoferowała dodatkowe zaopatrzenie niektórym klientom.

- Jeśli wszystko zostanie jak dotychczas, gdy fundamenty są dobre, ale temat handlu międzynarodowego w dalszym ciągu będzie niepokoił, to myślę, że będziemy tak się zachowywać w ostatnich kilku miesiącach. Dwa dni wzrostów, dwa dni spadków – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Krishna Memani dyrektor inwestycyjny OppenheimerFunds.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu