Na Wall Street przeważyła podaż

opublikowano: 22-08-2019, 22:06

Czwartkowa sesja w stanach Zjednoczonych zakończyła się przewagą spadków głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 0,19 proc., Standard & Poor’s 500 tracił 0,05 proc., zaś technologiczny Nasdaq spadał o 0, 36proc. Spadki spółek z sektora technologicznego zniwelowały czwartkowy rajd banków.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła po tym jak prezes Rezerwy Federalnej z Filadelfii Patrick Harker powiedział, że „wstrzymuje się” na razie z dalszym luzowaniem polityki monetarnej. Jego komentarz był z tym co powiedziała wcześniej jego odpowiedniczka z Kansas City Esther George, która uważa, że USA nie potrzebują niższych stóp procentowych.

Rynki mocno ucierpiały z powodu obaw o słabość gospodarki, ścieżkę stóp procentowych i napięcia handlowe między USA a Chinami. Prezes Fed Jerome Powell może udzielić więcej wskazówek na temat polityki podczas piątkowego przemówienia na dorocznym sympozjum w Jackson Hole. Inwestorzy oszacowali obniżkę stóp procentowych w przyszłym miesiącu na ćwierć punktu procentowego, ale głosy sprzeciwu Fedu mogą ograniczyć perspektywy większego ruchu, za którym niektórzy się opowiadali - w tym prezydent Donald Trump.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy