Na Wall Street utrzymuje się optymizm

opublikowano: 14-05-2021, 17:25
aktualizacja: 14-05-2021, 17:26

Piątkowa sesja na amerykańskich rynkach akcji zapowiada się na drugą z rzędu wzrostową.

Optymizm inwestorów jest szeroki. Popyt przeważa we wszystkich 11 głównych segmentach S&P500. Największym cieszą się akcje dostawców dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (1,5 proc.), gdzie drożeją głównie spółki motoryzacyjne (2,4 proc.). Kolejne jest IT (1,7 proc.), gdzie popyt skupia się na branży półprzewodnikowej (2,1 proc.). Liderem wzrostów jest segment energii (2,2 proc.), czemu sprzyja wyraźny wzrost cen ropy i paliw.

Rentowności obligacji USA spadają. Wyraźnie spada indeks pokazujący wartość dolara wobec koszyka walut. To sygnał malejących obaw przed zaostrzeniem polityki monetarnej, za czym przemawiają ostatnie dane makro. W piątek okazało się, że w kwietniu sprzedaż detaliczna nie wzrosła w porównaniu z marcem. Pogorszyły się także na początku maja nastroje amerykańskich konsumentów.

Na ok. dwie godziny po rozpoczęciu sesji Dow Jones rósł o 0,8 proc., S&P500 zwyżkował o 1,2 proc., a Nasdaq szedł w górę o 1,85 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane