Czytasz dzięki

Na Wall Street wróciły dobre nastroje

opublikowano: 07-05-2020, 17:00

Po godzinie handlu na amerykańskich rynkach akcji inicjatywa nadal należy do popytu.

Dow Jones, S&P500 i Nasdaq rosną o ok. 1 proc. Jako powód dobrych nastrojów wskazywane są podane przed sesją dane o tzw. nowych bezrobotnych. Choć liczba Amerykanów, którzy wystąpili o zasiłek, przekroczyła 3 mln, to spadła piąty tydzień z rzędu. Optymizm podtrzymują także doniesienia, że już w przyszłym tygodniu wysocy rangą negocjatorzy USA i Chin wznowią rozmowy o handlu. Segment energii przewodzi wzrostom, co wiąże się ze wzrostem kursu ropy po wiadomości o podwyższeniu od czerwca przez Arabię Saudyjską ceny surowca oferowanego rafineriom na całym świecie. Inwestorzy kupują także akcje przecenionych dzień wcześniej spółek materiałowych i finansowych. Najsłabiej wyglądają segmenty „defensywne”, czyli użyteczności publicznej, ochrony zdrowia i dóbr codziennego użytku. Sezon wyników kwartalnych spółek trwa i pojawiające się raporty wpływają na notowania spółek. Akcje Ubera drożeją o ponad 10 proc. przed publikacją wyników jeszcze w czwartek. To zasługa „byczych” prognoz jego rywala, spółki Lyft, której akcje drożeją o 22 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane