Na Wall Street wzrosty

aktualizacja: 10-07-2017, 22:04

Poniedziałkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się zwyżką głównych indeksów giełdowych notowanych na Wall Street.

Akcje spółek technologicznych wiodły prym we wzrostach, a gaz ziemny oraz ropa naftowa przyczyniły się do wzrostu spółek surowcowych. Dolar umocnił się wraz z obligacjami.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

ARC

Indeks S&P 500 rósł już drugą sesję z rzędu po tym jak spółki technologiczne odbiły się po ubiegłotygodniowej wyprzedaży. Obroty podczas sesji były stosunkowo niskie, bo o 18 proc. poniżej 30-dniowej średniej.

Inwestorzy pokładają wiarę w dalszym wzroście zysków spółek oraz kontynuacji wzrostu gospodarczego. Nadwyżka handlowa Niemiec okazała się wyższa od prognoz w maju, a w Stanach Zjednoczonych w czerwcu powstało najwięcej nowych miejsc pracy od czterech miesięcy.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zakończył dzień spadkiem o 0,02 proc., Standard & Poor's 500 zwyżkował o 0,09 proc. zaś technologiczny Nasdaq o 0,38 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na Wall Street wzrosty