Na Wall Street wzrosty

opublikowano: 04-04-2018, 22:28
aktualizacja: 04-04-2018, 22:36

Dow Jones rósł na zamknięciu o 1,0 proc., S&P500 zyskał 1,2 proc., a Nasdaq kończył dzień zwyżką o 1,45 proc. Początek sesji jednak nie zapowiadał tak dobrego końca.

Doniesienia o możliwości wprowadzenia ceł na amerykańskie produkty w Chinach, co oznaczałoby eskalację konfliktu handlowego z USA, spowodowały, że początek sesji na amerykańskich rynkach akcji całkowicie zdominowała podaż. Dow Jones tracił w pierwszej fazie handlu nawet 500 pkt. S&P500 spadał wówczas o 1,0 proc., a Nasdaq o 1,7 proc. Spadały wskaźniki wszystkich 11 segmentów S&P500. Na przecenione akcje pojawili się jednak chętni i niemal od początku sesji główne indeksy zaczęły odrabiać straty. Odrobiły, a potem zaczęły rosnąć. Ostatecznie wartość Dow Jones rosła na zamknięciu o 231 pkt. Wśród powodów tak dużej różnicy nastrojów na początku i końcu sesji podawano, że inwestorzy uwierzyli iż do nałożenia ceł nie dojdzie, bo groźba ich stosowania jest tylko narzędziem administracji Donalda Trumpa mającym skłonić Chiny do podjęcia rozmów w sprawie porozumienia handlowego. To wydawał się sugerować w środę Larry Kudlow, niedawno zatrudniony przez prezydenta dyrektor Narodowej Rady Ekonomicznej.  

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Na zamknięciu rosły wskaźniki 10 z 11 głównych segmentów  S&P500. Najmocniej drożały akcje dostawców dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (1,8 proc.) oraz dostawców dóbr codziennego użytku (1,5 proc.), a także spółek ochrony zdrowia i IT (po 1,4 proc.). Najsłabsze były segmenty przemysłowy (0,4 proc.), użyteczności publicznej (0,2 proc.) i energii (-0,1 proc.). Na zamknięciu drożało 88 proc. spółek z S&P500. Z 30 blue chipów wchodzących w skład średniej Dow Jones zdrożało 26. Najmocniej rosły kursy Microsoftu (2,9 proc.), IBM (2,85 proc.) i Nike (2,6 proc.). Najmocniej taniały akcje Chevron (-0,3 proc.), Cisco Systems (-0,4 proc.) i Boeinga (-1,0), który miałby być jedną z największych ofiar ewentualnego wprowadzenia cła w Chinach.
   

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu