Na wyspach zabrakło mleka owsianego

opublikowano: 22-11-2018, 22:00

Moda na dietę wege nie jest już po prostu modą. Produkty roślinne zastępujące nabiał i mięso na stałe wchodzą do diet wielu Europejczyków.

Prawdopodobnie właśnie z tego powodu Wielka Brytania boryka się dziś z kryzysem na rynku… mleka owsianego. Napisał o nim portal „Sky News”. Deficyt napoju produkowanego ze zboża, które w Polsce najczęściej jest wykorzystywane jako pasza dla zwierząt, najbardziej odczują bywalcy kawiarni, bo w wielu z nich produkt był często zamawiany jako dodatek do kawy. Mleko owsiane to idealny zamiennik dla osób, które nie tolerują laktozy. Szwedzki producent mleka owsianego — Oatly — zawiódł w tym tygodniu amatorów kawy i baristów. Nie tylko on.

— Kontaktowaliśmy się ze wszystkimi naszymi dostawcami. Żaden z nich nie ma zapasów. Zniknęło całkowicie z rynku i nikt nie jest w stanie powiedzieć, kiedy wróci — mówi James Penn, właściciel Hackney Coffee Company w Londynie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane