Nad programem koalicji PO-PiS będzie pracować 9 zespołów eksperckich

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-10-2005, 10:53

Oprócz zespołu, który zajmie się kwestiami makroekonomicznymi i budżetowymi, nad programem koalicji rządowej PiS-PO pracować będzie też osiem innych zespołów eksperckich.

Oprócz zespołu, który zajmie się kwestiami makroekonomicznymi i budżetowymi, nad programem koalicji rządowej PiS-PO pracować będzie też osiem innych zespołów eksperckich. Będą to zespoły do spraw: podatków; gospodarki; rynku pracy; problemów mieszkalnictwa i zagospodarowania przestrzennego; rozwoju; sprawiedliwości i bezpieczeństwa; administracji, samorządu i legislacji; opieki zdrowotnej.

Desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz (PiS) i kandydat PO na wicepremiera Jan Rokita ustalili, że w poniedziałek po południu spotkają się z przedstawicielami tych ośmiu zespołów, udzielą precyzyjnych instrukcji dotyczących ich zadań i postawią ekspertom konkretne pytania programowe.

Następnie, według Rokity, we wtorek zespoły eksperckie będą pracować, a w środę powinny przedstawić sprawozdania. Taki tryb prac - podkreślił Rokity - powinien pozwolić na zawarcie umowy koalicyjnej do końca przyszłego tygodnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane