Czytasz dzięki

Nadchodzą duże zwolnienia w Qatar Airways

ARŻ, BBC
opublikowano: 06-05-2020, 11:53

Dyrektor generalny Qatar Airways, Akbar Al Baker, napisał maila do pracowników, w którym zapowiedział zwolnienia. Nie określił dokładnie, ile osób straci pracę. Powodem tej decyzji jest załamanie popytu spowodowane pandemią koronawirusa.

Ze względu na zamknięcie ruchu lotniczego, branża jest w jednym z najtrudniejszych momentów w swojej historii. Wielu przewoźników znalazło się na krawędzi bankructwa. Problemy nie ominęły także tych największych i najbogatszych. 

Zobacz więcej

Qatar Airways

fot. Bloomberg

„Prawda jest taka, że po prostu nie możemy utrzymać obecnej liczby pracowników i będziemy musieli zwolnić znaczną ich część. Dotyczy to również personelu pokładowego” – stwierdził Akbar Al Baker. 

Qatar Airways zatrudniają ok. 45 000 osób. Dysponują flotą ponad 240 samolotów. W lutym, tuż przed pandemią koronawirusa, spółka kupiła kolejne akcje International Airlines Group. Ma już łącznie 25 proc. jej udziałów. Ta korporacja lotnicza jest właścicielem linii British Airways. 

Według kwietniowych szacunków IATA, ruch lotniczy na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej spadnie w tym roku o ponad połowę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, BBC

Polecane