Nadchodzące świąteczne dni okazją dla e-sklepów

opublikowano: 23-05-2023, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Dzięki Dniu Matki i Dniu Dziecka można zwiększyć sprzedaż, dotrzeć do szerszej grupy klientów i zbudować pozytywny wizerunek marki. Efekt zależy od strategii marketingowej.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Dlaczego warto zwiększyć działania promocyjne przed Dniem Matki i Dniem Dziecka?
  • W jaki sposób sprzedaż w Dniu Matki i Dniu Dziecka może wpłynąć pozytywnie na markę?
  • Jakie działania marketingowe warto wdrożyć?
  • Kiedy rozpocząć akcję reklamową?

Na rynku e-commerce jest duża konkurencja, przez którą coraz trudniej dotrzeć z ofertą do grupy docelowej i wybić się spośród innych marek. Nadchodzące świąteczne dni, czyli Dzień Matki i Dzień Dziecka, to dobry moment na dotarcie z produktami do szerszego grona klientów.

Jak zachęcić

E-sklepom powinno zależeć na zaprezentowaniu swojej marki z jak najlepszej strony. Dzięki przygotowaniu ciekawej promocji firma nie tylko zwiększy sprzedaż, ale również ma szansę pozyskać nowych klientów. Nadchodzące święta to okazja do wypromowania marek przyjaznych matkom i dzieciom, dla których liczą się wartości rodzinne. Aby wkupić się w łaski konsumentów, można zaproponować im zniżki, próbki produktów lub darmowe pakowanie zakupów na prezent.

– Atrakcyjny upust cenowy w postaci kodów rabatowych wciąż pozostaje niezastąpioną zachętą w działaniach e-commerce – uważa Mateusz Haber, specjalista ds. marketingu i e-commerce w Justidea Agency.

Warto mieć na uwadze to, że konsumenci są coraz bardziej wybredni, a ich oczekiwania względem zakupów stale rosną. Liczy się nie tylko jakość produktu lub usługi, ale także otoczka podczas zakupów i opieka posprzedażowa. Sklepy, które chcą wykorzystać nadchodzące świąteczne dni do poprawy wyników sprzedażowych, muszą się do nich odpowiednio przygotować: zaplanować strategię marketingową, stworzyć reklamy i rozpocząć akcję promocyjną. Przedsiębiorcy, którzy nie mają pomysłu, co zrobić, mogą zerknąć na działania popularnych marek.

– Ofertę handlową konstruujemy zatem w taki sposób, by w sposób naturalny wpisać się w ten trend, oferując najbardziej unikalne i atrakcyjne prezenty, ale też dbając o serwis posprzedażowy – piękne i bezpłatne pakowanie na prezent czy personalizację prezentów poprzez grawerowanie – mówi Małgorzata Dzięcielewska, dyrektor marketingu marki Sephora w Polsce i Czechach.

Reklama to podstawa

Aby dotrzeć z przekazem do potencjalnych klientów, trzeba zastosować odpowiednią strategię marketingową, która powinna uwzględniać przede wszystkim Meta Ads na Facebooku i płatne reklamy na Instagramie, dzięki którym promocja w serwisach społecznościowych będzie wyświetlała się częściej. Aby być wyżej w wynikach wyszukiwarki, firmy nie powinny zapominać o Google Ads.

– Jak wynika z naszych dotychczasowych doświadczeń, social media marketing w połączeniu z kampanią e-mailingową oraz SMS może zwiększyć sprzedaż nawet o 500 proc. w porównaniu ze standardowym dniem sprzedaży. Dodatkowo warto wzmocnić przekaz reklamowy za pomocą belki informacyjnej na stronie e-sklepu z zegarem odliczającym czas do końca akcji promocyjnej – mówi Mateusz Haber.

Ważne jest odpowiednio wczesne podjęcie działań.

– Jeśli są to produkty, które mogą zostać podarowane w formie prezentowej, działania powinny rozpocząć się już kilkanaście dni wcześniej, aby dostarczyć produkty na czas. Natomiast jeśli produkt wpisuje się bardziej w kategorię “zrób sobie prezent”, najlepszym rozwiązaniem będzie uruchomienie efemerycznej kampanii promocyjnej, która będzie trwała jedynie 24 godziny przed danym świętem – informuje specjalista z Justidea Agency.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane