Nagroda za słaby 2004 r.

Katarzyna Łasica
opublikowano: 23-03-2006, 00:00

Impel odda połowę zysku. Inwestorzy się cieszą, a analitycy chwalą spółkę za... przewidywalność.

Grupa Impel, lider dostawców usług outsourcingowych w Polsce, chce przeznaczyć na dywidendę za 2005 r. połowę skonsolidowanego zysku netto, który wyniósł 20,6 mln zł. Na akcję przypadłoby 0,68 zł.

— Grupa może wypłacić dywidendę tylko ze środków zarobionych przez giełdowy Impel, który w 2005 r. miał 13 mln zł zysku netto — mówi Piotr Paliło, dyrektor do spraw relacji inwestorskich grupy.

Za 2004 r. grupa nie wypłaciła dywidendy.

— Wyniki osiągnięte w 2005 r. pozwalają nam spełnić oczekiwania inwestorów i wynagrodzić im trudny 2004 r. — mówi Grzegorz Dzik, prezes Impela.

Ostateczną wysokość wypłaty grupa uzależnia od decyzji walnego zgromadzenia akcjonariuszy oraz ostatecznego skonsolidowanego wyniku netto za 2005 r.

— Potwierdzenie wyników nastąpi najpóźniej w połowie maja, kiedy opublikujemy wyniki za I kwartał 2006 r. i zaudytowany raport za cały 2005 r. — informuje Piotr Paliło.

Inwestorzy mogą spać spokojnie. Dywidenda prawdopodobnie nie zostanie obniżona. Decyzja walnego jest właściwie formalnością, ponieważ ponad 58 proc. akcji znajduje się w rękach Grzegorza Dzika oraz Józefa Biegaja — prezesa i wiceprezesa Impela.

Wczorajszy komunikat o planowanym podwyższeniu dywidendy nie był dla rynku niespodzianką.

— To oczywiście bardzo pozytywna wiadomość dla akcjonariuszy — komentuje Piotr Banasik, analityk Biura Maklerskiego Banku BPH.

To wiadomość budująca pozytywny obraz spółki.

— Stopa dywidendy sięgnie 4 proc. przy dzisiejszym kursie. To może nie jest dużo, jednak na więcej nie można było liczyć. Impel powrócił do dobrej tradycji wypłacania dywidendy i realizuje prognozy zysków, co umacnia opinie o nim jako spółce przewidywalnej — mówi Robert Kurowski, analityk Amerbrokers.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nagroda za słaby 2004 r.