Najbardziej wyczerpujące zawody

DCZ
opublikowano: 03-09-2012, 00:00

RYNEK PRACY

Ranking najbardziej wyczerpujących zawodów w Polsce powstał w na podstawie badania Urzędu Miasta Kołobrzeg. Co trzeci ankietowany uważa, że najciężej pracuje górnik, w dodatku w niebezpiecznych warunkach.

Aż 10 proc. wskazuje na nauczyciela. Chodzi głównie o pracę z coraz trudniejszą młodzieżą i dziećmi, wieczny stres, wielką odpowiedzialność i konieczność sprostania oczekiwaniom rodziców.

Na trzecim miejscu (7 proc.) znalazł się lekarz w związku z dużą odpowiedzialnością za życie i zdrowie innych, presją i koniecznością utrzymywania wysokiego poziomu koncentracji. Dalsze miejsca zajęli: budowlaniec, hutnik, zawodowy kierowca, rolnik i pielęgniarka. Tylko 2 proc. badanych uznało, że wyczerpująca jest praca menedżera i kierownika, bo muszą być kreatywni, zarządzają ludźmi i odpowiadają za realizowane zadania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu