Najbogatszy Saudyjczyk rozda 32 mld USD

opublikowano: 01-07-2015, 16:05

Znany saudyjski książę Alwaleed bin Talal ogłosił, że w najbliższych latach rozda 32 mld USD, czyli całą swoją fortunę.

Książę nie podał żadnego terminu, w którym zamierza rozdać cały swój majątek. Na konferencji w Rijadzie  Alwaleed bin Talal powiedział, że jego darowizna wzbogaci zarówno kraje muzułmańskie jak i niemuzułmańskie. Jego pieniądze mają posłużyć do budowania porozumienia między kulturami, walki z chorobami, udostępnienia energii elektrycznej w zaniedbanych regionach, budowy sierocińców  i szkół, pomocy obszarom dotkniętym kataklizmami i także przyznaniu praw kobietom.

Alwaleed bin Talal
Zobacz więcej

Alwaleed bin Talal Bloomberg

Książę ma nadzieję, że jego dar pozwoli zbudować „lepszy świat tolerancji, akceptacji, równości i możliwości dla wszystkich”.

Alwaleed bin Talal jest najbogatszym Saudyjczykiem. Ogłosił, że już przekazał 3,5 mld USD swojej instytucji filantropijnej, która współpracuje z Fundacją Billa i Melindy Gates oraz Centrum Cartera nad programami ochrony zdrowia i kontroli epidemii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu