Najdłuższa wyprzedaż w Azji od 16 lat

opublikowano: 12-09-2018, 11:01

MSCI Asia Pacific Index zakończył już dziesiątą sesję z rzędu na minusie, powiększając tym samym roczny spadek do 5 proc. i zmniejszając wartość o 700 mld USD. Tak długiej serii spadków inwestorzy nie widzieli od 2002 r.

Powodów jest wiele: wojna handlowa, dolar amerykański, zawirowania na rynkach wschodzących czy rynek niedźwiedzia na chińskich akcjach.

- Akcje azjatyckie padły ofiarą rosnącego napięcia w wojnie handlowej ze Stanami Zjednoczonymi, a także umacniającego się dolara oraz złej sytuacji na rynkach wschodzących. Paliwa do ognia dolewa słabość Chin – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Nader Naeimi z AMP Capital Investors.

Japoński Topix zakończył środową sesje spadkiem o 0,5 proc., a Hang Seng Index o 0,3 proc. Shanghai Composite Index zamknął się na najniższym poziomie od czterech lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu