Najdroższy dom w USA sprzedany

opublikowano: 24-01-2019, 06:32

Miliarder Ken Griffin dogadał się w sprawie kupna najdroższej nieruchomości mieszkaniowej sprzedawanej kiedykolwiek w USA.

Twórca i szef funduszu hedgingowego Citadel wyda ok. 238 mln USD za penthouse z widokiem na nowojorski Central Park. To największa z serii transakcji na rynku nieruchomości przeprowadzonych w ostatnim czasie przez Griffina. Łącznie wydał na nie 700 mln USD. Miliarder kupił już najbogatsze domy w Chicago , Miami i Nowym Jorku. Za ponad 200 mln USD kupił ziemię w Palm Beach na Florydzie, na której planuje budowę domu. W tym tygodniu pojawiły się także doniesienia, że Griffin kupił za 122 mln USD nieruchomość w Londynie, co jest największą transakcją na tym rynku od dekady.

Zobacz więcej

Kenneth Griffin

Bloomberg

Penthouse, który kupił Griffin w Nowym Jorku zajmuje kilka pięter budowanego wciąż  wieżowca 220 Central Park South. Powierzchnia apartamentu to ok. 2,2 tys. metrów kwadratowych.

Dotychczasowy rekord ceny zapłaconej za nieruchomość mieszkaniową w USA wynosił 147 mln USD i padł w 2014 roku kiedy menedżer funduszu hedgingowego Barry Rosenstein zapłacił za posiadłość w East Hampton 147 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy