Najdroższy hotelowy apartament w Ameryce

opublikowano: 02-10-2018, 13:04

Za wynajęcie najdroższego hotelowy apartamentu w Ameryce trzeba zapłacić 75 tys. USD (280 tys. zł) za noc.

Apartament znajduje się w Mark Hotel w Upper East Side na Manhattanie. Choć znajduje się w gmachu wybudowanym w 1927 roku, to jego wnętrze jest nowoczesne. Apartament o powierzchni 930 metrów kwadratowych znajduje się na 16 i 17 piętrze budynku. W jego skład wchodzi m.in. pięć sypialni i sześć łazienek. Salon o wysokości 8 metrów znajduje się na rogu budynku i można go zamienić łatwo w salę balową. W skład apartamentu wchodzi także taras o powierzchni ponad 230 metrów kwadratowych, z którego można oglądać położony poniżej Central Park.

Zobacz więcej

youtube.com

Choć nieruchomość znalazła się dopiero teraz w ofercie, była wynajmowana od remontu zakończonego w 2009 roku.

- Zanim farba wyschła po remoncie już mieliśmy kogoś zainteresowanego wynajmem, dlatego nie ogłaszaliśmy tego nawet na stronie internetowej – powiedział Olivier Lordonnois, generalny menedżer Mark Hotel. – Potem mieliśmy rodzinę, która wynajęła apartament na 16 miesięcy, a teraz w końcu jest dostępny dla gości – dodał zaznaczając, że wspomniana rodzina dostała obniżkę ceny za długość wynajmu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś,

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu