Najgorszy tydzień kryptowalut w tym roku

opublikowano: 23-11-2018, 06:46

To prawdopodobnie będzie najgorszy jak dotąd tydzień kryptowalut w tym roku. Bloomberg Galaxy Crypto Index spadł już o 25 proc. od ostatniego piątku.

Eksperci uważają, że powody przeceny kryptowalut w tym tygodniu nie różnią się od tych, które dominowały przez miniony rok. To m.in. nasilenie regulacji rynku, konflikty w środowisku deweloperów, a także kosztowne potknięcia giełd kryptowalut. Stephen Innes z Oanda Corp. przekonuje, że pomimo dużych spadków kursów nie widać oznak kapitulacji, sygnalizującej znalezienie dna przez rynek.

Wartość Bloomberg Galaxy Crypto Index przez tydzień
Zobacz więcej

Wartość Bloomberg Galaxy Crypto Index przez tydzień

- Wciąż jest mnóstwo ludzi w tej grze. Jeśli bitcoin załamie się, jeśli zaczniemy widzieć ruch w kierunku 3000 USD, to będzie strasznie. Ludzie zaczną gnać do wyjścia – powiedział.

W jego bazowym scenariuszu bitcoin będzie handlowany w przedziale 3,5-6,5 tys. USD w krótkim terminie, potencjalnie taniejąc do stycznia nawet do 2,5 tys. USD.

W piątek rano bitcoin tanieje o 7 proc. do 4201,54 USD, informuje Coindesk. Spośród pozostałych największych pod względem kapitalizacji kryptowalut wartość ripple spada o ponad 7 proc., ethereum o ponad 9 proc., bitcoin cash o prawie 15 proc., a stellar o ponad 9 proc.

Kapitalizacja wszystkich kryptowalut spadła do 138 mld USD. W styczniu, kiedy była najwyższa, wynosiła 835 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu