Najlepsze banki nagrodzone

WOJCIECH BOCZOŃ, Bankier.pl, MICHAŁ KISIEL, Bankier.pl
opublikowano: 23-04-2017, 22:00

Za nami ósma już edycja plebiscytu Złoty Bankier uświetniona uroczystą galą rozdania statuetek dla najlepszych banków w Polsce.

W ręce laureatów trafiło ich łącznie dziewięć, w tym jedna dla Złotego Banku — za najwyższą jakość obsługi we wszystkich badanych kanałach. Tegoroczni zwycięzcy zostali wyłonieni po trzech miesiącach intensywnych badań prowadzonych przez redakcje Bankier.pl i „Pulsu Biznesu” we współpracy z partnerami: Obserwatorium.biz i Kantar TNS. Badania objęły wizyty w placówkach, testy zdalnych kanałów obsługi i analizę produktową oferty dla klientów indywidualnych. Tradycyjnie w wyborze pomagali internauci, którzy wybrali najlepszy spot reklamowy, najlepszy bank w social mediach i bank wrażliwy społecznie, oddając ponad trzydzieści tysięcy głosów. Statuetka Złotego Banku trafiła do mBanku, który w rankingu jakości obsługi zebrał najwięcej punktów. Drugi w zestawieniu okazał się Eurobank, a trzecie miejsce zajęły ex aequo Bank Millennium i Getin Bank. Internauci uznali, że w ręce przedstawicieli ING Banku Śląskiego powinny powędrować trzy statuetki — za najlepszy spot reklamowy, najlepszy bank w social mediach i bank wrażliwy społecznie. W kategorii specjalnej, obejmującej najlepsze praktyki w zakresie bezpieczeństwa, wyróżniono równorzędnie cztery instytucje: mBank, Bank Zachodni WBK, Bank Millennium i Citi Handlowy. W kategoriach produktowych statuetki trafiły do Banku Millennium — za najlepsze konto osobiste (Konto 360), Citi Handlowego — za kartę kredytową (Simplicity), Nest Banku — za najlepszy kredyt gotówkowy, i PKO Banku Polskiego — za najlepszy kredyt hipoteczny. Eksperci uznali, że nagroda w kategorii Innowacja powinna trafić do Alior Banku za robota Dronn.

ZŁOTA GALA: Po raz ósmy zgromadziła najważniejsze osoby w polskiej 
bankowości. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele 
instytucji finansowych biorących udział w konkursie, współpracownicy 
oraz zaproszeni goście Bankier.pl i „Pulsu Biznesu”. Gala transmitowana 
była również na stronach serwisu Bankier.pl i w mediach 
społecznościowych.
Wyświetl galerię [1/3]

ZŁOTA GALA: Po raz ósmy zgromadziła najważniejsze osoby w polskiej bankowości. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele instytucji finansowych biorących udział w konkursie, współpracownicy oraz zaproszeni goście Bankier.pl i „Pulsu Biznesu”. Gala transmitowana była również na stronach serwisu Bankier.pl i w mediach społecznościowych.

 

Wszystko możliwe

Galę otworzył Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Przemówienie poświęcił perspektywom sektora w cyfrowym świecie. — Bankowość podlega olbrzymim przemianom. Wszystko, co państwo sobie wyobrażą, jest w tej nowej cyfrowej rzeczywistości możliwe. Chcemy się w ten proces wpisać i służyć państwu w tej nowej rzeczywistości. Przykładem jest inicjatywa stworzenia międzyresortowego zespołu ds. innowacji finansowych — powiedział Marek Chrzanowski. Przewodniczący KNF zaakcentował znaczenie bezpieczeństwa w czasach szybkich przemian i ekspansji fintech, a także odniósł się do zmian zachodzących w otoczeniu instytucjonalnym sektora.

— Przed polskim nadzorem stoi duże wyzwanie w zakresie kształtowania niezależnej polityki nadzorczej. Apeluję, by umożliwić dalsze niezależne funkcjonowanie nadzoru finansowego w formie instytucjonalnej fuzji z Narodowym Bankiem Polskim.

To będzie bardzo ważny krok w kierunku zapewnienia niezależnego nadzoru, który dla bankowości komercyjnej w Polsce jest istotny, także w kontekście nowych wyzwań, które w przyszłości będą się pojawiały — stwierdził Marek Chrzanowski.

 

KOMENTARZ PARTNERA
Różne drogi do innowacji

BARTOSZ CIOŁKOWSKI,dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe

Zzaciekawieniem obserwuję, jak banki w Polsce wdrażają nowatorskie rozwiązania, odpowiadając w ten sposób na oczekiwania i potrzeby swoich klientów. Z tym większą radością wręczyłem nagrodę Złotego Bankiera w kategorii „Innowacja finansowa”, którą wywalczył w tym roku Alior Bank. Dróg do podnoszenia innowacyjności bankowcy mają co najmniej kilka do wyboru.

Tradycyjnie banki rozwijają innowacje wewnątrz organizacji, w ramach swoich struktur.

Zajmujące się tym laboratoria pozwalają testować i ulepszać usługi w bezpiecznym środowisku, zanim trafią do klientów lub zostaną wdrożone przez bank.

Inną drogą jest korzystanie z możliwości start-upów FinTech. W rozeznaniu się w świecie start-upów i wyborze odpowiedniego partnera pomagają programy akceleracyjne czy platformy współpracy. Przykładem takiej platformy jest The Heart Warsaw, którego Mastercard jest partnerem i do współpracy z którym zachęcam zarówno banki, jak i start-upy.

Formą najwyższego zaangażowania we współpracę jest natomiast akwizycja.

Banki mogą przejmować młode, dynamiczne firmy selektywnie lub systemowo, np. dzięki specjalnym funduszom.

Mastercard korzysta z kilku dróg w poszukiwaniu innowacji — począwszy od Mastercard Labs, przez program Start Path Global, zaangażowanie w The Heart Warsaw, aż po przejęcia firm, takich jak np. Trevica. Bez względu na to, jaką drogę obierają banki, rozwijanie innowacji przynosi korzyści nie tylko im samym, ale przede wszystkim ich klientom. Dlatego z entuzjazmem będziemy dalej wspierali polskich bankowców w oferowaniu kolejnych przełomowych rozwiązań.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WOJCIECH BOCZOŃ, Bankier.pl, MICHAŁ KISIEL, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Najlepsze banki nagrodzone