Najlepsze prezenty pod firmową choinką

Mrosław Konkel
10-12-2015, 22:00

Kupon podarunkowy, bilet do kina, dodatkowy dzień płatnego urlopu to najbardziej pożądane podarki od szefa na święta.

Dziewięć na dziesięć (88 proc.) firm chce obdarować swoich pracowników z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia — wynika z raportu agencji badawczej ARC Rynek i Opinia. A co najbardziej zatrudnieni chcieliby znaleźć pod firmową choinką? Najpopularniejszym gwiazdkowym prezentem są bony i kupony podarunkowe — wybiera je ponad połowa (55 proc.) uczestników sondażu zrealizowanego przez Millward Brown na zlecenie Sodexo Benefits and Rewards Services. Niemal co trzeci (31 proc.) marzy o dofinansowaniu sportu i rekreacji. Prawie tyle samo (29 proc.) nie miałoby nic przeciw temu, gdyby przedsiębiorstwo pomogło zaspokoić ich głód doznań kulturalnych — chodzi o bilety do kina, teatru i na koncerty. Podobny odsetek respondentów (30 proc.) skorzystałby również z dodatkowego dnia płatnego urlopu. Hojność pracodawców cieszy. Szkoda tylko, że nie próbują lepiej poznać oczekiwań pracowników. Nikt nie pyta o zdanie w tej sprawie trzech na czterech (73 proc.) ankietowanych. Tymczasem aż 90 proc. chciałoby mieć większy wpływ na wybór świadczeń.

— Zespoły stają się coraz bardziej różnorodne, zarówno pod względem wieku, jak i doświadczenia czy zainteresowań. Trudno więc dla wszystkich przygotować te same prezenty i oczekiwać podobnych efektów motywacyjnych — mówi Magdalena Słomczewska-Klimiuk, kierownik kategorii motywacja pracowników w polskim oddziale Sodexo. Bony i kupony podarunkowe zaoferowało w ubiegłym roku tylko 28 proc. firm, zaś dofinansowanie sportu czy kultury — odpowiednio 8 i 6 proc. przedsiębiorstw. Pracodawcy woleli uszczęśliwiać zatrudnionych paczkami świątecznymi (17 proc.) i spotkaniami integracyjnymi (13 proc.). Ale nietrafiony prezent nie cieszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mrosław Konkel

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Najlepsze prezenty pod firmową choinką