Najmniejszy wzrost zysku Samsunga od roku

opublikowano: 06-07-2018, 09:18

Samsung Electronics spodziewa się w drugim kwartale najmniejszego wzrostu zysku od roku, donosi Reuters.

Największy na świecie producent chipów pamięci, smartfonów i telewizorów szacuje, że jego zysk w okresie kwiecień-czerwiec wzrósł o 5,2 proc. do 14,8 bln wonów (13,2 mld USD). Analitycy oczekiwali 14,9 bln wonów. Na wynik południowokoreańskiego giganta wpłynęły słabsze wyniki ze sprzedaży smartfonow, bo dział chipów zanotował siódmy rekordowy pod względem zysku kwartał.

Samsung
Zobacz więcej

Samsung fot. Bloomberg

- Będzie ciężko. Rynek smartfonów nie rośnie już tak szybko i konkurencja się nasila – powiedział Lee Won-sik, analityk Shinyoung Securities.

Monitorujący rynek smartfonów Counterpoint Research poinformował w czwartek, że najnowszy aparat Samsunga klasy premium, Galaxy 9 Plus, został wyprzedzony przez iPhone 8 amerykańskiego Apple jako najlepiej sprzedający się smartfon na świecie, głównie z powodu słabszych wyników w Europie.

Akcje Samsung Electronics taniały na giełdzie w Seulu. W tym roku wartość spółki spadła o 12 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu