Najmocniej spadł kurs Cyfrowego Polsatu

PAP, DI
opublikowano: 19-12-2019, 18:29
aktualizacja: 19-12-2019, 19:49

Cztery główne indeksy GPW zakończyły czwartkowe notowania na plusie, pomimo że przez większą część dnia WIG20 pozostawał pod kreską, głównie z powodu dużego spadku kursu Cyfrowego Polsatu. W indeksie największych spółek najmocniej wzrósł kurs akcji Dino Polska.

Na zamknięciu czwartkowej sesji GPW indeks WIG20 zyskał 0,09 proc. osiągając poziom 2.133,72 pkt., WIG zwyżkował o 0,3 proc. do 57.346,95 pkt., mWIG40 poszedł w górę o 1 proc. do 3.867,65 pkt., a sWIG80 wzrósł o 0,55 proc. do 11.957,76 pkt.

GPW
fot. ARC

Obroty na GPW wyniosły 748 mln zł, z czego 615 mln zł przypadło na spółki z WIG20.

W pierwszej godzinie czwartkowego handlu WIG20 poruszał się w 10-punktowym przedziale wahań, głównie jednak zniżkując. Już około godz. 10 indeks odrobił część strat i pomimo że przez większą część dnia oscylował lekko poniżej zera w związku z dużymi spadkami Cyfrowego Polsatu, to po równoważeniu na zamknięciu notowań pozostał powyżej kreski.

W momencie zamknięcia notowań na warszawskiej giełdzie, kolejny dzień z rzędu, indeksy rynków bazowych poruszały się w przeciwnych kierunkach: niemiecki DAX tracił 0,25 proc., a główne indeksy amerykańskie rosły w przedziale 0,2-0,3 proc.

Wśród największych spółek na GPW spadkiem o 3,5 proc. wyróżnił się Cyfrowy Polsat. Kurs spółki tracił nawet 5,3 proc. w pierwszej połowie dnia, po informacji, że chce ona kupić 22 proc. udziałów w Asseco Poland za blisko 1,2 mld zł. Spadki zmalały po rozpoczęciu konferencji, na której prezes Mirosław Błaszczyk powiedział dziennikarzom, że polityka dywidendowa Cyfrowego Polsatu pozostaje bez zmian.

Cena akcji Tauronu spadła o 2,6 proc. Spółka w trakcie sesji podała, że Nowe Jaworzno Grupa Tauron podpisało z konsorcjum Rafako - Mostostal Warszawa aneks do umowy na budowę bloku energetycznego o mocy 910 MWe na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III.

Na GPW w WIG20 najmocniej rósł kurs Dino Polska i PKN Orlen, zwyżkując odpowiednio: o 1,6 i 1,2 proc.

W ciągu dnia na rynek napłynęła informacja, że w raporcie z 10 grudnia analitycy Ipopema Securities podtrzymali dla Dino rekomendację "trzymaj" i podnieśli wartość godziwą akcji do 144,7 zł wobec około 140 zł w chwili publikacji informacji.

Kurs notowanej w mWIG40 spółki Asseco Poland rósł w pierwszych minut handlu o ponad 11 proc., jednak na koniec dnia wzrost zmalał do 6,8 proc.

Na szerokim rynku kurs Polnordu wzrósł o 22 proc. po tym, jak spółka poinformowała, że otrzymała od Noble Securities informację o wpłaceniu przez inwestorów środków pieniężnych na pokrycie akcji serii T w łącznej wysokości przekraczającej 75 mln zł.

Kurs Sygnity wzrósł w czwartek o 7,2 proc. Spółka poinformowała w komunikacie, że wypracowała w roku finansowym 2018/2019 zysk netto z działalności kontynuowanej w wysokości 18,5 mln zł. Rok wcześniej zysk netto grupy sięgnął 0,1 mln zł.

W górę o 7 proc. poszły notowania LSI Sofrware, a w dół o 9,4 proc. poszedł kurs Medicalgorithmics.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane