Liczba miliarderów w Niemczech najwyższa w historii

  • PAP
opublikowano: 04-10-2021, 13:25

Według "Manager Magazin" w RFN jest więcej miliarderów niż kiedykolwiek wcześniej. Obecnie jest ich 213, czyli o 24 więcej w porównaniu z rokiem poprzednim. 100 najbogatszych ma razem ponad 722 mld euro, 19 proc. więcej niż w zeszłym roku.

fot. Bloomberg

Miliarderzy w statystykach to nie zawsze jednostki, ale także wynik połączonego majątku rodzinnego, pisze w poniedziałek dziennik "Rheinische Post", podsumowując nowa listę najbogatszych Niemców.

I tak "na szczycie listy 500 najbogatszych Niemców znajdują się Susanne Klatten i Stefan Quandt, którzy są lepiej znani opinii publicznej jako główni udziałowcy producenta samochodów BMW" - informuje RP. Rodzeństwo jest warte ponad 34 miliardy i według danych po raz pierwszy od trzech lat wyparło z pierwszej pozycji rodzinę Reimann, która poprzez holding posiada duże udziały w amerykańskiej grupie perfumeryjnej Coty.

Na drugim miejscu plasuje się założyciel Lidla, Dieter Schwarz (33,5 mld euro), przed przedsiębiorcą logistycznym Klausem-Michaelem Kuehne (33 mld euro) i Reimannami (ok. 29 mld euro).

Portal RP zwraca uwagę, że wartość giełdowa produkującej szczepionki przeciwko koronawirusowi, firmy BioNtech, od października 2020 roku wzrosła o 300 procent.

"Wszystko potoczyło się bardzo szybko i skorzystali na tym zarówno założyciele BioNtechu, jak i duzi współwłaściciele grupy" - pisze portal. Z jednej strony są to bliźniacy Andreas i Thomas Struengmann, którzy niegdyś założyli firmę farmaceutyczną Hexal, a których udziały w BioNtech w wysokości około 50 procent posiada spółka inwestycyjna AT Impf. Z drugiej strony są założyciele firmy BioNtech Ugur Sahin i jego żona Özlem Türeci, których majątek po wielkim sukcesie ich firmy szacuje się na 13,5 mld euro".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane