Najwięcej zarabia handlowiec w IT

opublikowano: 04-07-2018, 22:00

Jedna trzecia ogłoszeń opublikowanych w 2017 r. na portalu Pracuj.pl adresowana była do przedstawicieli handlowych, doradców klienta i sprzedawców w sklepach.

Najlepsi zarabiali nawet 12 tys. zł brutto, ale dotyczyło to tylko niektórych branż: IT i telekomunikacji, artykułów spożywczych, farmacji i medycyny.

Skuteczny handlowiec w sektorze nowych technologii mógł łącznie z premią liczyć nawet na 19 tys. zł. Najpopularniejszym benefitem wśród fachowców była możliwość wykorzystywaniatelefonu służbowego do celów prywatnych (70 proc.).

Pracownik sklepu rzadko był opłacany tak dobrze, jak sprzedawca w terenie. Podstawowe wynagrodzenia kierowników sprzedaży wynosiły od 7 do 10 tys. zł. Radosław Żemło, dyrektor sprzedaży w Grupie Pracuj, twierdzi, że na ubiegłoroczne wynagrodzenia miały też wpływ zdolności interpersonalne — elitę finansową w jego zawodzie stanowią osoby umiejące tworzyć długotrwałe relacje z kontrahentami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Najwięcej zarabia handlowiec w IT