Największa giełda kryptowalut ogranicza usługi w Rosji

opublikowano: 21-04-2022, 11:10

Z powodu sankcji ogłoszonych przez Unię Europejską Binance ograniczy usługi w Rosji, która jest jednym z największych rynków giełdy kryptowalut, informuje Bloomberg.

Binance Holdings poinformował, że ograniczy ofertę dla klientów w Rosji posiadających kryptoaktywa o wartości przekraczającej 10 tys. EUR.

Bloomberg dowiedział się nieoficjalnie, że Rosja jest w piątce największych rynków Binance, który obsługuje tam ok. 10 mln rachunków. Mniej niż 50 tys. klientów giełdy w Rosji ma kryptoaktywa o wartości ponad 10 tys. EUR, twierdzą informatorzy agencji.

Wcześniej w kwietniu Unia Europejska zatwierdziła zakaz transakcji o wysokiej wartości dokonywanych kryptowalutami z Rosją. To część sankcji nałożonych na ten kraj za napaść na Ukrainę.

Posiadacze kont na Binance objętych ograniczeniami będą mogli tylko wycofać pieniądze. Nie będą mogli ani tworzyć depozytów, ani handlować kryptowalutami. Na zamknięcie pozycji będą mieli 90 dni, ogłosiła giełda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane