Największa kopalnia kryptowalut szykuje się do IPO

opublikowano: 26-09-2018, 19:41

Bitmain Technologies ogłosił na giełdzie w Hongkongu pierwszy komunikat finansowy wskazujący, że planuje stać się spółką publiczną.

Największa na świecie kopalnia kryptowalut ujawniła, że w półroczu zakończonym w czerwcu miała 2,8 mld USD przychodów. Były one dziesięciokrotnie większe niż w tym samym okresie 2017 roku. Zysk spółki w pierwszym półroczu 2018 roku przekroczył 700 mln USD i był o 800 proc. wyższy niż rok wcześniej.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Na dzień 30 czerwca Bitmain miał kryptowaluty wartości 886,9 mln USD. Dla porównania, na koniec 2016 roku jego aktywa w kryptowalutach wynosiły 56,3 mln USD, a rok wcześniej 12,3 mln USD.

Bitmain Technologies powstał w 2013 roku. Jego założycielami byli Jihan Wu i Micree Zhan. O dominacji spółki z Pekinu w branży świadczy to, że według Forbesa ma 85 proc. udziału w rynku koparek Antminer, serwerach bazujących na chipach ASIC, które dokonują obliczeń i wykopują w ten sposób kryptowaluty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu