Największy błąd prezesa Apple’a

ŁO
opublikowano: 19-02-2019, 10:36

Nie brakuje analityków, którzy uważają, że Apple powinien sięgnąć głęboko do kieszeni i kupić sobie firmę Netflix.

- Największym błędem popełnionym przez Apple’a od momentu przejęcia władzy przez Tima Cooka był moim zdaniem brak zakupu Netfliksa - mówi Daniel Ives, dyrektor w firmie Wedbush.  

Sprzedaż kluczowego produktu, czyli iPhone’a, nie zachwyca już tak
bardzo jak kiedyś, więc koncern szuka nowych źródeł zysku. Tim Cook
zaprezentował w marcu pakiet nowych usług: platformę wideo na żądanie Apple
TV+, abonament na czasopisma Apple News+, kartę kredytową Apple Card oraz
subskrypcję na gry Apple Arcade. Czy z nich też należy korzystać z umiarem? O
tym na razie nie powiedział.
Zobacz więcej

Tim Cook, prezes Apple'a

Sprzedaż kluczowego produktu, czyli iPhone’a, nie zachwyca już tak bardzo jak kiedyś, więc koncern szuka nowych źródeł zysku. Tim Cook zaprezentował w marcu pakiet nowych usług: platformę wideo na żądanie Apple TV+, abonament na czasopisma Apple News+, kartę kredytową Apple Card oraz subskrypcję na gry Apple Arcade. Czy z nich też należy korzystać z umiarem? O tym na razie nie powiedział. Fot. REUTERS/Robert Galbraith/FORUM

Ives podzielił się swoją opinią podczas programu „Squawk Box Europe” na antenie telewizji CNBC. Menedżer uważa, że spółka jest teraz w najtrudniejszym momencie od czasu początku „ery iPhone’a”. W najbliższych kwartałach koncern będzie musiał stoczyć trudną bitwę, ale w 2019 r. jego kapitalizacja rynkowa sięgnie 1 bln USD.  

Apple musi zainwestować w ofertę usług, więc Ives spodziewa się dużej transakcji i zakupu studia filmowego. Na stole może być w zasadzie każda firma z tej branży.  

CNBC przypomina, że tydzień wcześniej Samik Chatterjee, analityk J.P. Morgan również stwierdził, że Apple powinien przejąć Netfliksa, żeby wzmocnić swoją pozycję jako twórcy materiałów wideo.  

Popularne serwisy oferujące seriale i filmy w streamingu czują już na plecach oddech producenta iPhone’ów. Apple potrzebuje tego typu usług jak nigdy. 

- Apple planuje zaprezentować w przyszłym miesiącu oferty subskrypcji materiałów wideo i newsów, pierwsze tak duże nowe usługi cyfrowe od 2015 r. - informuje agencja Bloomberg.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy