Napieralski: SLD przygotowuje raport o stu dniach rządu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-02-2006, 15:02

SLD przygotowuje raport podsumowujący 100 dni rządu Kazimierza Marcinkiewicza; będzie on gotowy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej w Szczecinie sekretarz generalny Sojuszu Grzegorz Napieralski.

SLD przygotowuje raport podsumowujący 100 dni rządu Kazimierza Marcinkiewicza; będzie on gotowy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej w Szczecinie sekretarz generalny Sojuszu Grzegorz Napieralski.

    Zaznaczył, że raport, nim trafi do mediów, zostanie najpierw przedstawiony Radzie Krajowej partii.

    Napieralski rozdał dziennikarzom kserokopię raportu podsumowującego 100 dni rządów Leszka Millera, opracowanego przez PiS. Wskazał na podobieństwa do obecnego stylu rządzenia  Prawa i Sprawiedliwości, ostro krytykowanego wtedy przez PiS. 

    Według sekretarza generalnego SLD, np. praktyki uchwalania ustaw - szybko i pod osłoną nocy, które krytykowano u ekipy Millera - są teraz powielane przez PiS. Chodzi m.in. o odebranie w poprzedniej kadencji Sejmu przez posłów SLD prezesom NBP i NIK prawa do uczestniczenia w posiedzeniach rządu (wytknięte w raporcie PiS)oraz uchwalenie przez obecny parlament, głosami PiS, ustawy medialnej oraz głosowanie w sprawie powołania rzecznika praw obywatelskich.

    W ocenie Napieralskiego, raport sporządzony przez PiS nt. rządu Millera i obecny styl rządzenia pokazują, jak "obłudną partią jest PiS i jak się zmienia się spoglądanie na pewne sprawy w zależności od tego, po której stronie barykady się stoi".

    Napieralski jest sceptyczny co do możliwości przetrwania paktu stabilizacyjnego, zawartego na rok przez PiS, LPR i Samoobronę. Poseł przewiduje, że układ ten przetrwa maksymalnie trzy miesiące. "Myślę, że pierwszy kryzys nastąpi już w maju" - prognozuje. 

    Jego zdaniem, LPR już teraz znajduje się na straconej pozycji, a jedyne o co może jeszcze walczyć Samoobrona i Andrzej Lepper, to walka o swoją tożsamość na politycznym rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane