Napoje roślinne uratowane

Nie 23 proc., ale 5 proc. VAT będą miały roślinne alternatywy mleka. Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych poparła poprawkę do matrycy.

Zobacz więcej

fot. Fotolia

Kończy się walka utrzymanie stawek na napoje roślinne. Chodzi  o napoje sojowe, migdałowe, ryżowe, owsiane – osławione przez hipsterów pijących kawę z zamiennikami mleka krowiego, a potrzebne przede wszystkim osobom z różnymi nietolerancjami. To w ich imieniu protestowali producenci i dystrybutorzy przekonując, że ci konsumenci i tak skazani są na znacznie droższy produkt, a wraz z podwyżką stawki z 5 proc. do 23 proc., co zapisano w projekcie nowej matrycy VAT, jeszcze mocniej będą obciążeni. Sam rynek jest mały, bo wart około 120 mln zł rocznie, więc też – jak przekonywała branża – nie przyniesie budżetowi państwa szczególnych wpływów.

Dzisiaj rano senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych poparła poprawkę do matrycy, która zakłada utrzymanie stawki na poziomie 5 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy