Nasdaq śrubuje rekord wszech czasów

W piątkowym handlu indeks spółek technologicznych Nasdaq powiększa zyski po tym jak wczoraj zanotował najwyższe zamknięcie w historii.

Pozytywne przyjęcie wyników kwartalnych takich gigantów jak Google (+3,5 proc.), Microsoft (+8,2 proc.) czy Amazon (+14,5 proc.) napędza hossę na rynku spółek technologicznych. Po dwóch i pół godziny od otwarcia Nasdaq rośnie o 0,8 proc., poprawiając rekord wszech czasów.Google poinformowało o wzroście przychodów z reklam w pierwszym kwartale, zysk netto Microsoftu pobił oczekiwania, w przypadku Amazona inwestorzy świętowali lepsze od prognoz wyniki sprzedaży. Entuzjazm nie przeniósł się jednak na inne segmenty rynku. S&P500 rośnie o 0,2 proc., a Dow Jones stabilizuje się na pułapie z czwartkowego zamknięcia.

- To budujące, że tym razem rekord indeksu Nasdaq jest wspierany lepszymi wynikami spółek. Nie ma takiej euforii jak 15 lat temu. Zwyżki wyglądają na trwałe, ponieważ te spółki są obecne na rynku od wielu lat – komentował w wypowiedzi dla agencji Bloomberg Manish Singh, szef działu inwestycji w spółce Crossbridge Capital.

Dobre nastroje panują także na giełdach Starego Kontynentu. Frankfurcki DAX wzrósł o 0,7 proc., paryski CAC40 zyskał 0,4 proc., a warszawski WIG zakończył Hendel niespełna 0,1 proc. nad kreską. Za oceanem spadają jednak notowania w czterech spośród 10 branż uwzględnionych w indeksie S&P500.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Nasdaq śrubuje rekord wszech czasów