Nassim Taleb: jedyny rozsądny wybór to akcje

WST
opublikowano: 15-03-2012, 00:00

OPINIE

Nassim Taleb, amerykański ekonomista, autor słynnej książki „Czarny łabędź”, twierdzi, że akcje obecnie to jedyna rozsądna inwestycja. „Jestem posiadaczem akcji, nie ufam obligacjom skarbowym” — powiedział w wywiadzie dla CNBC.

Dodał, że ma na myśli akcje spółek, które wypłacają dywidendy.

„Zdecydowanie wolę otrzymywać Nassim Taleb dywidendę, niż odcinać kupon od papierów dłużnych, bo ich oprocentowanie jest śmieszne” — wyjaśnia ekonomista. Podkreśla, że obawia się hiperinflacji. „W takim otoczeniu makroekonomicznym nie ma wyboru. Trzeba kupować akcje i niektóre nieruchomości, by ochronić majątek” — mówił Nassim Taleb.

Wierzy, że Ameryka jest elastyczna i uda się przezwyciężyć problemy. Trzeba jednak zacząć od budżetu państwa i kontroli nad wydatkami. Jego zdaniem nie można grać pieniędzmi przyszłych pokoleń.

Nassim Taleb zdania nie zmienia i uważa, że bankructwa są normalnym zjawiskiem w rynkowej gospodarce. „To, co jest kruche i wrażliwe, powinno upaść jak najwcześniej” — dodał Nassim Taleb.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane