Nastroje falują na Wall Street

Na amerykańskich giełdach inicjatywa tym razem należała do sprzedających. Indeksy we wtorek traciły relatywnie sporo na wartości napędzane zniżką w sektorze spółek materiałowych i finansowych.

Do skracania pozycji przez inwestorów zachęcała też tracąca ponownie na wartości ropa, która poddawała się korekcie po wypowiedzi ministra ropy Arabii Saudyjskiej. Stwierdził on, że nie ma obecnie szans na redukcję poziomu wydobycia surowca.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Ostatecznie indeks DJ IA na finiszu wtorkowej sesji spadał o 1,14 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 tracił 1,25 proc. zaś technologiczny Nasdaq zniżkował o 1,47 proc.

Negatywnie na zachowanie handlujących wpływała też część opublikowanych we wtorek danych makro. O ile mogła cieszyć zwyżka sprzedaży używanych domów w grudniu, która znalazła się na drugim pod względem wielkości poziomie od 2007 roku, o tyle do optymizmu nie skłaniał spadek zaufania konsumentów oraz indeksu Fed z Richmond. Ten ostatni wszedł w ujemne regiony, co oznacza dekoniunkturę w aktywności produkcyjnej w tym regionie Stanów Zjednoczonych.

Najsłabszym sektorem we wtorek był finansowy, który cierpi mi.in. z powodu zaangażowania kredytowego w branżę paliwową. Podaż w tym segmencie wzmocniła informacja banku JPMorgan, że zmuszony jest on przeznaczyć kolejne 500 mln USD na pokrycie strat wynikających z finansowania sektora energetycznego. Kurs akcji instytucji zniżkował o około 4 proc.

 Na wartości traciły udziały western Digital, jednego z czołowych producentów pamięci masowych (dysków twardych). Rządowy regulator negatywnie odniósł się do inwestycji w amerykańskiego potentata przez chińską firmę Unisplendour. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Nastroje falują na Wall Street