Nastroje o wiele lepsze, chociaż nie u wszystkich

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 09-03-2007, 00:00

Czwartkowa sesja na amerykańskich giełdach stała pod znakiem wyraźnej przewagi strony popytowej co zaowocowało silnym wzrostem najważniejszych indeksów. Do zakupu przecenionych w ostatnich dniach akcji zachęciły inwestorów ponownie spekulacje związane z przejęciami oraz wyniki kilku spółek. Wśród nich były jednak i „czarne owce”.

Szczególnie rozczarował Wal-Mart Stores, największy na świeci detalista. Zamiast oczekiwanego przez analityków wzrostu sprzedaży w lutym o 1,5 proc., potentat zwiększył przychody jedynie o 0,9 proc. WMS była jednak na tyle cwany, że przewidując negatywną reakcję rynku poinformował o zwiększeniu dywidendy. Tak sprytny nie był jeden z jego konkurentów Coscto Wholesale, stąd większa skala przeceny.

Kolejną udaną sesję odnotowali także posiadacze udziałów Citigroup. To pokłosie planów akwizycyjnych finansowego giganta w Japonii i na Tajwanie. Silne zwyżki stały się udziałem Ford Motor, AT&T oraz Barnes & Noble. W obu przypadkach aprecjację kursu wymusili analitycy podwyższający rekomendację tym walorom.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy